Większość BTH utrzymywana jest przez długi okres czasu, z zaledwie 3,5 mln w obiegu

Według ostatniego raportu, tylko około 19% całkowitej podaży Bitcoinów jest przedmiotem aktywnego handlu na świecie, co stanowi około 3,5 miliona Bitcoinów.

Kryptoanalitycy firmy Chainanalysis podali, że tylko w tym roku wydobyto około 18,6 mln Bitcoinów. Jednak 60 procent tej liczby jest kontrolowana przez podmioty – firmy lub ludzi – którzy nie zrezygnowali z ponad 25 procent Bitcoinu, który mają.

Z tego objawienia, odsetek Bitcoin obiegu z liczbą dostępnych Bitcoin na świecie jest stosunkowo słaba.

Raport ujawnił również, że około 20 procent istniejącej podaży Bitcoin został w jednym adresie bez żadnego ruchu w ciągu ostatnich kilku lat. 3,5 miliona wszystkich wydobytych Bitcoinów jest w obiegu poprzez handel giełdowy.

Bitcoin jest traktowany jako cyfrowe złoto
Na podstawie sprawozdania dostarczonego przez Chainanalysis, większość Bitcoins przechowywane jako inwestycja stała jest od tych, którzy widzą Bitcoin jako forma złota Bitcoin.

„Dane pokazują, że większość Bitcoinów jest w posiadaniu tych, którzy traktują je jako złoto cyfrowe: aktywo, które ma być utrzymywane przez długi okres czasu“, stwierdził raport.

W raporcie stwierdza się ponadto, że Bitcoin, który zajmuje pozycję długoterminową, stanie się niezbędny jako źródło płynności ze względu na zwiększoną liczbę osób chcących handlować monetą. Niedawne zmniejszenie liczby Bitcoinów o połowę w dniu 11 maja doprowadziło do niedoboru Bitcoinów, co skłoniło inwestorów do utrzymania ich na długi okres.

Bitcoin

Profesjonalni przedsiębiorcy mają większą płynność

Analiza łańcuchowa potwierdziła, że około 340.000 ludzi aktywnie handluje Bitcoinem, z handlowcami albo profesjonalistami albo handlowcami.

Profesjonalni handlowcy robią tylko 4% wszystkich aktywnych handlowców Bitcoin, podczas gdy handlowcy detaliczni tworzą pozostały procent. Ale profesjonalni handlowcy mają większą płynność i mają kontrolę nad rynkiem. Stanowią one 85 procent całej wartości Bitcoin w dolarach amerykańskich w obrocie giełdowym.

Z tej twierdzy na rynku, profesjonalni handlowcy mają większy wpływ na duże ruchy rynku, które określają cenę Bitcoinu. Jednym z takich ruchów rynkowych było w okresie marca-19 zintensyfikowane ceny w Ameryce Północnej.

Niewiele Bitcoinów w obiegu z powodu długoterminowych pozycji
Co tydzień Bitcoin o wartości 14,4 miliarda dolarów (około 1,6 miliona BTC) jest transferowany przez giełdy, ale duża część tych transferów jest dokonywana przez profesjonalnych traderów.

To pokazuje, że chociaż detaliczni handlowcy dominują na rynku liczbowo, to jednak profesjonalni handlowcy są głównymi przenosicielami z dużymi stosami Bitcoinów w każdej transakcji. Transakcje te nie zdarzają się tak często, ponieważ większość profesjonalnych handlowców woli trzymać Bitcoin na dłuższą metę. W rezultacie, pozostawia tylko kilka ilości Bitcoin w obiegu, raport ujawnił.